Zimowiska, ferie zimowe
Zimowiska, ferie zimowe dla dzieci, obozy narciarskie, obozy snowboardowe
Spływy Kajakowe
Propozycje spływów kajakowych po najciekawszych rzekach w Polsce. Spływy kajakowe Wkrą, Bzurą, Wisłą i wieloma innymi.
Miejsca turystyczne
Ciekawe miejsca turystyczne oraz propozycje wyjazdów na dłuższy urlop lub krótką wycieczkę rodzinną.
Sylwester w górach
Oferty sylwestrowe i propozycje spędzenia sylwestra w górach, nad morzem i w mieście.
|
Ostrów Lednicki to wyspa, która była książęcą rezydencją Piastów. Przypuszcza się że to właśnie na Ostrowie Lednickim w 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Na wyspie znajdują się umocnienia drewniane oraz ruiny budowli Kaplicy dworskiej Mieszka I oraz pałacu. Koniec świetności Ostrowa to panowanie Brzetysława I Czeskiego. Gród był miejscem poważnych bitew czego ślady znajdują się na dnie jeziora. Do XIV w. przetrwało tu osadnictwo, później Ostrów pełnił funkcję cmentarza.
..::więcej informacji::.. Muzeum powstało w 1906 roku jako pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Urządzone zostało w XVIII-wiecznej podcieniowej chałupie wykupionej od miejscowego gospodarza Michała Hinza za sprawą osiadłych w tej wsi, w latach 90-tych XIX stulecia, Teodory i Izydora Gulgowskich.Ich wszechstronne zainteresowania i wieloletnia, wytrwała praca zaowocowała odkryciem zapomnianych źródeł kaszubskiej sztuki ludowej i twórczości rzemieślniczej.
..::więcej informacji::.. Zagroda Kurpiowska składa się z zespołu budynków: chaty z Golanki, studni z żurawiem, spichlerza, stodoły z wozownią, obory, kuźni brzozowej, uli kłodowych, chaty z brzozowego kąta, chaty z Tatar. Zagroda na Kurpiach zwana była siedliskiem, a prezentowany w skansenie typ samotniczy, powstawał na tzw. koloniach i wykształcił się pod koniec XIX wieku na skutek komasacji gruntów. Zagroda Kurpiowska w Kadzidle została po raz pierwszy udostępniona dla zwiedzających w 1991 roku.
..::więcej informacji::.. Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym powstało w 1982 r. jako jeden z czterech oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Jego główną siedzibę stanowi spichlerz zbożowy pochodzący z końca XVI wieku. Muzeum gromadzi i opracowuje zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii, pochodzące głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Od wiosny do jesieni w muzeum zwiedzić można ekspozycję żywych roślin na wolnym powietrzu, czyli muzealny ogródek botaniczny.
..::więcej informacji::.. W skansenie miniatur znajdują się modele obiektów i budowli w skali 1:20 miast wielkopolskich leżących na Szlaku Piastowskim. Niektóre z obiektów, które można zobaczyć w skansenie to: Pałac w Rogalinie, Mysia Wieża w Kruszwicy, Biskupin, Kościół św. Wojciecha w Poznaniu, Stary Rynek w Poznaniu i wiele innych. W skansenie znajduje się 35 miniatur budowli wykonanych z trwałych materiałów: szkielet aluminiowy oraz elewacja plastikowa zabezpieczona chemicznie.
..::więcej informacji::.. Osada Biskupińska została odkryta przypadkowo przez miejscowego nauczyciela w 1933 roku. Od tego czasu została objęta troską archeologów czego owoce oglądamy w postaci zrekonstruowanego osiedla obronnego kultury łużyckiej z lat 750-400 p.n.e. Badania archeologiczne wykazały że osada powstała na podmokłej wyspie na Jeziorze Biskupińskim i była zamieszkiwana przez ok. 150 lat. Została opuszczona z powodu podniesienia się stanu wód i wyeksploatowania środowiska naturalnego.
..::więcej informacji::.. |